Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bilişim öğretmenlerine farkındalık semineri

HAKKARİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bilişim öğretmenlerine farkındalık semineri
142 views
27 Şubat 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HAKKARİ (İHA) – Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönelik farkındalık semineri düzenledi.

Halk Eğitim Merkezindeki Robotik Kodlama Atölyesi’nde düzenlenen seminerde, öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, seminer ile ilgili açıklamada bulundu. Gerek donanımsal gerekse yazılım konusunda öğrencilere sunulan fırsatları daha iyi değerlendirmek amacıyla böyle bir seminerin düzenlendiğini ifade eden Gür, “Cody-rocky ile robotik kodlama dünyasına adım atacak öğrencilerimizin algoritmik düşünce yapısını beslemek ve bilgi-işlemsel bakış açısı kazandırmayı amaçladık. Mblock’lar ile öğrencilerimizin gerçek hayat problemlerine çözüm sağlayabilmelerini tasarladık. Lego setleri ile STEM projeleri yaparak öğrencilerimizin disiplinler arası ürünler üretmelerini, arduino uygulamaları ile hayal güçlerini psiko-motor becerileriyle birleştirerek geleceklerini inşa edebilecekleri bir ortam oluşturduk” dedi.

Günlük hayatta kullanabileceği herhangi bir eşyayı 3D yazılım programlarıyla tasarlayan öğrencilerin, 3D yazıcılar aracılığıyla bu tasarımları ürün haline dönüştürerek kendi çözümlerini geliştiren bireyler olarak yetişmelerini hedeflediklerini vurgulayan Gür, “Bu atölyelerde eğitim alan öğrenciler, sahip olduğu tüm teknik becerileri, diğer disiplinlerle harmanlayarak özgün çözümler ve ürünler geliştirir. Tasarlayan, üreten öğrenciler, aynı zamanda öğrenir ve eğlenir. 2023 eğitim vizyon belgesinde bahsi geçen hedeflere ulaşmak için, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımını insanlık hayrına sarf edebilen ahlaklı, bilime sevdalı, meraklı ve kültüre duyarlı bireyler yetiştirmek amacındayız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.