Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’de çocuklar için iki proje

HAKKARİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BİLAL GÜR, ETWİNNİNG ÇATISI ALTINDA SELAHADDİN EYYUBİ İLK VE ORTAOKULU İLE AHMED-İ HANİ İLK VE ORTAOKULUNUN KURUCULUĞUNU ÜSTLENDİĞİ “MATEMATİK BUNUN NERESİNDE?” VE “BİR OYUNDUR YAŞAMAK” ADLI PROJELERLE ÇOCUKLARIN SOSYAL ETKİLEŞİMLERİNİ VE MOTOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEYİ AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hakkari’de çocuklar için iki proje
175 views
06 Mayıs 2021 - 10:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, eTwinning çatısı altında Selahaddin Eyyubi İlk ve Ortaokulu ile Ahmed-i Hani İlk ve Ortaokulunun kuruculuğunu üstlendiği “Matematik Bunun Neresinde?” ve “Bir Oyundur Yaşamak” adlı projelerle çocukların sosyal etkileşimlerini ve motor becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Açıklamalarda bulunan Müdür Gür, eTwinning okul projesiyle okulların öğretmen ve öğrencilerinin mesleki bilgi ve becerilerin yanında sosyal ve kültürel yönden de gelişimlerinin hedeflendiğini belirterek, “Çalışmalarda yer alan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyorum. Okulların Erasmus ve eTwinning proje faaliyetlerine ilgi ve katılımları memnuniyet vericidir. Ortaya konulan projeler, eğitimde bizleri güzel sonuçlara ulaştıracağına dair inancım tamdır. ‘Bir Oyundur Yaşamak’ adlı projede iki farklı şehirden dört okul ve altı öğretmen bir araya gelerek, etkinlikler ve ortaya çıkardığı ürünlerle kendilerini Türkiye’nin birçok şehrine tanıttı. Selahaddin Eyyubi Ortaokulu matematik öğretmenlerinden Sinem Gezen’in dahil olduğu ‘Matematik Bunun Neresinde?’ projesi ile de güçlenen işbirliği, farklı kültürlerden insanları, evrensel niteliği olan oyun ve matematik çevresinde birleştirerek, hep birlikte oyun tasarlamanın ve matematiğin alan ve teorik kısmını öğreniyor. Tasarladıkları oyunlarla yaptıkları etkinliklerin sonsuz dünyasında keşfe çıkıyorlar. Böylelikle öğrencilerin kültürel ufku genişliyor ve hayata farklı bakış açıları ile bakabiliyorlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.