Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’de kadının topografisi sergisi açıldı

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ RESİM-İŞ EĞİTİMİ ANABİLİM DALINDAN DR. ÖĞRETİM ÜYESİ FİRDEVS SAĞLAM HAKKARİ’DE İKİNCİ DEFA KİŞİSEL HEYKEL SERGİSİNİ AÇTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hakkari’de kadının topografisi sergisi açıldı
111 views
18 Mayıs 2021 - 20:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi Firdevs Sağlam, Hakkari’de ikinci defa kişisel heykel sergisini açtı.

Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda açılan Kadın Topografısi konulu heykel sergisine CHP MYK üyesi, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Hakkari Kadın Kolları Başkanı Suzan Duran, Çevre Orman Derneği Hakkari İl Başkanı Sevim Önal, Kamer Vakfı Hakkari Şube Başkanı Zozan Selimoğlu, kurum müdürleri, Hakkari Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü Proje ARGE birimi çalışanları katıldı. Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi Firdevs Sağlam, Hakkari İl Kültür Müdürlüğü sergi salonunda ikinci kişisel sergisini açtığını söyledi.

Sağlam, ”Sergimin ismi kadının topografisi biraz daha kadınla ilgili toplumda oluşan sonradan oluşan toplumsal cinsiyet algısına yönelik konuları işledim. 6 çalışmanın bulunduğu bu sergi 10 mayısta açıldı. 19 mayısa kadar devam edecek. Hakkari sanatla anılan bir kent olma yolunda gitmesi adına yemekte bir tuzum olduysa çok mutluyum” dedi.

Hakkari’de kişisel heykel sergini açan Sağlam’a teşekkür eden CHP MYK üyesi, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Hakkari Kadın Kolları Başkanı Suzan Duran, ”Kadın adına yapılan her türlü çalışma çok kıymetlidir. Artı sanatsal yönü çok daha kıymetli ve değerli. Burada güzel bir çalışma olmuş. İçerisinde emek var içinde gerçekten emek var. Bu tür sanatsal etkinliklerin fazlalaşması kadınlarımıza yarar sağlayacaktır. Firdes hocanın emeğine sağlık” şeklinde konuştu.

Hakkari Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü Proje ARGE birimi çalışanı Yasemin Önal’da “Firdes hocamız her zaman farkındalığını ortaya çıkarmış güçlü kadın profilini çizmiş güzel bir çalışma sergilemiş” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.