Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkarili gençler Antalya’dan mutlu döndü

HAKKÂRİ’DEN ‘KÜLTÜR VE SANATLA KARDEŞLİĞE MERHABA’ PROJESİ KAPSAMINDA ANTALYA’YA GİDEN HAKKARİLİ GENÇLER, MUTLU DÖNDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hakkarili gençler Antalya’dan mutlu döndü
110 views
11 Kasım 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkâri’den ‘Kültür ve Sanatla Kardeşliğe Merhaba’ projesi kapsamında Antalya’ya giden Hakkarili gençler, mutlu döndü.

Hakkâri’den ‘Kültür ve Sanatla Kardeşliğe Merhaba’ projesi kapsamında bir dayanışma ağı oluşturmak amacıyla Antalya’ya giden Hakkârili gençler, kente mutlu döndü. Antalya ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Hakkari Gençlik Merkezi Müdürü Şemsettin Uçar, “Antalya’da, insanların geleneksel yaşama biçimlerini, inanışlarını, tabiatla ve birbirleri ile olan ilişkilerini figür, ritm ve müzik eşliğinde anlatan, kültür öğelerinin bu yolla nesilden nesle aktarılmasına yardım eden önemli bir etkinlik olan halk oyunları gösterisi Hakkâri Gençlik Merkezi “Yedi Renk Kültür ve Sanat Topluluğu” tarafından sergilendi. Bunun yanında Hakkâri’nin yöresel giysileri tanıtıldı, halk oyunları gösterileri sunuldu. Gençlik merkezi üyelerimiz tarafından sergilenen tiyatro oyunu büyük beğeni aldı” dedi.

Türkiye’de Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla yola çıktıklarının altını çizen Uçar, “Ekibimizin amacı, birer kitap karşılığında temin edilen davetiyelerle Antalya’da yaptığı gibi tüm Türkiye’yi sanatla buluşturup, sanatı yaymak ve yeni oyunlarla seyirciyle buluşup yeni kütüphanelerin oluşmasına katkı sağlamaktır. Gençlik merkezlerimiz; geleceğin kültür, sanat, bilim ve spor anlayışını, stratejisini sorgulayan, araştıran ve bunu bir bilinç halinde programlayan bir gençlik potansiyeli oluşturmak için sürekli hizmet üretiyor. Antalya’da güzel bir çalışma yapan gönüllü gençlerimiz önümüzdeki süreçte projeyi farklı illerde sürdürmeyi planlıyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.