Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Minik Berşan’dan örnek davranış

HAKKARİ’NİN DURANKAYA BELDESİNDEKİ GÜVENİR CAMİİ İMAM-HATİBİ METİN BERŞAN’IN OĞLU MANSUR HÜDAYİ BERŞAN, BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI SURİYELİ MAĞDURLAR İÇİN BAĞIŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Minik Berşan’dan örnek davranış
86 views
31 Ocak 2022 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’nin Durankaya beldesindeki Güvenir Camii İmam-Hatibi Metin Berşan’ın oğlu Mansur Hüdayi Berşan, biriktirdiği harçlığını Suriyeli mağdurlar için bağışladı.

Kumbarasında biriktirdiği meblağı İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu’na makbuz mukabili teslim eden Mansur Hüdayi Berşan, sosyal medya ve televizyonlarda gördüğü Suriyelilerin yaşadığı mağduriyetten çok etkilendiğini söyledi. Bersan, “Hiçbir şeyimiz olmazsa bile sıcak ortamlarda barınma imkanına sahibiz. Onlar kalacak ev, yiyecek ekmek, giyecek elbise ve ayakkabı bulamıyorlar. Bu beni çok etkiliyor. Geceleri sıcak yatağımda uyurken vicdan azabı çekmek istemiyorum. Bu nedenle okul ve başka ihtiyaçlarım için kumbaramda biriktirdiğim meblağı Suriyeli kardeşlerime göndermeye karar verdim. Suriye ve dünyanın başka bölgelerinde bulunan mağdur kardeşlerimize herkes elinden geldiğince yardım ederse, kimse aç ve açıkta kalmaz diye düşünüyorum” dedi.

Bağışı kabul eden İl Müftüsü Fakirullahoğlu da, “Bu güzel davranışından dolayı kardeşime teşekkür ediyorum. Acı ve sevinci paylaşabilen, empati yapan ve diğerkamlık duygusuna sahip kardeşlerimizin artıyor olması mutluluğumuzu arttırmaktadır. Yüce Allah, İslam kardeşliği bilincini aramızda yaysın. Çocuğu ve onu yetiştiren anne ve babasını her türlü bela ve musibetten muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.