Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müdür Gür’den PISA’da Hakkari’yi temsil edecek okula ziyaret

HAKKARİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BİLAL GÜR, PISA 2022 NİHAİ UYGULAMASINA KATILACAK OLAN YÜKSEKOVA ÖZEL KANIT MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müdür Gür’den PISA’da Hakkari’yi temsil edecek okula ziyaret
280 views
16 Şubat 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, PISA 2022 nihai uygulamasına katılacak olan Yüksekova Özel Kanıt Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Bilal Gür, 15 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) 2022 nihai uygulamasına katılacak olan okulun bilgisayar altyapısı ve çalışmaları ile ilgili denetlemelerde bulunarak, okul müdürü ve idarecilerden bilgi aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Müdür Gür, “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nın, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler halinde 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma. PISA’nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük yaşamda kullanma becerisini ölçmek, ayrıca gençleri daha iyi tanımak, onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymaktır. PISA aynı zamanda, topluma katılımı da ölçüyor. Örgün eğitime devam eden 15 yaş grubundaki öğrencilerin; matematik okuryazarlığı, fen bilimleri okuryazarlığı ve okuma becerilerini de ölçüyor. Umuyor ve inanıyorum ki alnımızın akıyla başarılı olarak bu işin üstesinden geleceğiz” dedi.

Ziyarette İl Müdürü Bilal Gür’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael ve Şube Müdürü Oktay Kızılkaya ile Hakkari Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Serdar Acar da eşlik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.