Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özel gereksinimli öğrencilerden ‘Engelsiz El Sanatları Sergisi’

HAKKARİLİ EL SANATLARI ÖĞRETMENİ HELÜN HİROŞİMA TUĞAN İLE RESİM EĞİTMENİ ELİF EROL’UN YÜRÜTTÜĞÜ “ENGELSİZ SANAT MERKEZİ PROJESİ” KAPSAMINDA ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLER TARAFINDAN HAZIRLANAN EL SANATLARI VE RESİM SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Özel gereksinimli öğrencilerden ‘Engelsiz El Sanatları Sergisi’
98 views
23 Aralık 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkarili el sanatları öğretmeni Helün Hiroşima Tuğan ile resim eğitmeni Elif Erol’un yürüttüğü “Engelsiz Sanat Merkezi Projesi” kapsamında özel gereksinimli öğrenciler tarafından hazırlanan el sanatları ve resim sergisi yoğun ilgi gördü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Özel Beyaz Gelincik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin yürüttüğü “Engelsiz Sanat Merkezi Projesi” kapsamında özel gereksinimli öğrenciler tarafından el sanatları ve resim sergisi düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Proje Koordinatörü ve El Sanatları Öğretmeni Helün Hiroşima Tuğan ile Resim Eğitmeni Elif Erol tarafından kurulan sergide, özel gereksinimli öğrencilerin maharetli elleriyle yapılan anahtarlık, vitrin süs eşyaları, seramik objeler ve elle çizilen resimleri halkın beğenisine sundu.

Sergi ile ilgili açıklama yapan el sanatları öğretmeni Helün Hiroşima Tuğan ile resim eğitmeni Elif Erol, eserlerin tamamının özel gereksinimli öğrenciler tarafından yapıldığını ifade ederek, “Özel öğrencilerimizin yapmış oldukları ürünlerin son dokunuşunu öğretmenleri olarak biz yaptık. Sergimize inanılmaz bir ilgi vardı. Akşam saatlerine kadar sergimiz sürecek. Herkesi sergimize bekliyoruz” dediler.

Sergiye Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Sevda Keskin, AÇSP İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.