Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında veli ziyareti

ÇUKURCA KAYMAKAMI HASAN KURT VE EŞİ ŞULE KÖSEM KURT, ÇUKURCA VALİ ERDOĞAN GÜRBÜZ ANAOKULU ÖĞRENCİSİ BELİNAY KAPAN ADLI ÖĞRENCİNİN EVİNİ ZİYARET ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında veli ziyareti
137 views
17 Aralık 2021 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde başlatılan “Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında yaklaşık 200 öğretmen veli ziyaretini sürdürüyor.

“Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında Çukurca Kaymakamı Hasan Kurt ve eşi Şule Kösem Kurt da, Vali Erdoğan Gürbüz Anaokulu öğrencisi Belinay Kapan’ı evinde ziyaret etti. Kurt, “Bu kadar önemli bir alanda ve çağın bu kadar hızlı değişim gösterdiği bir durumda eğitime önem vermek gerekiyor. Hayata geçirdiğimiz ‘Sınırda Sınırsız Eğitim’ projesi kapsamında eğitimin bir ayağı olan velilerimizi ziyaret ediyoruz. Amacımız ilçemizde eğitim gören çocuklarımızın eğitim kalitesini artırmaktır. Velimizi eğitim öğretim sürecine dahil etmektir. Öğrenciye sınıf başarısı ve olumlu davranışlar kazandırmanın en temel kaynağı ve dayanağı; öğrenci, öğretmen ve veliler arasındaki olumlu iletişimdir. Bu üçlü arasında iyi iletişim kurulmadan sağlıklı bir öğrenci gelişimi gerçekleştirmek olanaklı değildir” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan, Kaymakam Hasan Kurt’un katılımıyla ilçe merkezinde ve köylerde bulunan 200 öğretmenle beraber ilçede başlatılan “Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında sahada olduklarını söyledi. Doğan, “Öğrencilerimizin başarısını artırmak, devamsızlığını azaltmak, zararlı alışkanlıklar kazanma riskini azaltmak ve motivasyonunu artırmak amacıyla veli ziyaretleri gerçekleştirilerek; öğrenci, öğretmen, veli ilişkisinin önemine dair farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu ziyaretlerde eğitim kurumları ve eğiticiler olarak ‘Sizin yanınızdayız’ mesajını veriyoruz” dedi.

“Sınırda Sınırsız Eğitim” projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan ise Cumhuriyet İlkokulundan öğrenim gören Kenan Akkaya adlı öğrencinin ailesini evinde ziyaret etti. Müdür Doğan, öğrencinin ailesiyle sohbet ederek, okul dışında geçirdikleri zamana dair velilerden bilgiler aldı. Doğan, “Öğretmen ve aile sürekli işbirliği halinde olmalı, öğrenciye destek olarak olumlu davranışlar kazanmasını sağlaması gerekir. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak yapılan ev ziyaretlerinin öğretmen-öğrenci, öğrenci-veli, öğretmen-veli arasındaki iletişimi ve işbirliğini kuvvetlendirdiğinden ev ziyaretleri önemli görülmüştür” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.