Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Akbıyık, YKS’de derece yapan öğrencileri ödüllendirdi

GÖREVE BAŞLADIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN “BİRİNCİ MESELEMİZ EĞİTİMDİR, EĞİTİM İLK ÖNCELİĞİMİZDİR” DİYEN VE BU AMACA YÖNELİK BİR ÇOK ÇALIŞMA BAŞLATAN HAKKARİ VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ İDRİS AKBIYIK, YKS’DE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Akbıyık, YKS’de derece yapan öğrencileri ödüllendirdi
219 views
05 Ağustos 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, YKS’de derece yapan öğrencileri makamında kabul etti.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, göreve başladığı ilk günden itibaren “Birinci meselemiz eğitimdir, eğitim ilk önceliğimizdir” diyen ve bu amaca yönelik bir çok çalışma başlatan YKS’de derece yapan öğrencileri makamında kabul etti. Hakkari’de eğitim adına çok güzel gelişmeler olduğunu ifade eden Vali İdris Akbıyık, “2019-2020 eğitim-öğretim yılında başlattığımız ‘Hakkari Eğitimini Geliştirme ve İzleme Projesi’ ile fedakar öğretmenlerimiz tarafından birinci dönem içerisinde velilerimizin tamamına yakını ziyaret edilmişti. İlimizde başlattığımız “Bir Kitap, Bir İnsan”, “Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek” ve “Her Çocuk Bir Etkinlik” projeleri tüm okullarda uygulanmış, çok güzel sonuçlar elde edilmiştir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında toplam 213 dersliğe Fatih Projesi Kapsamında Akıllı Tahta takılmış olup 2020-2021 eğitim yılına hazırlık kapsamında 386 dersliğe daha akıllı tahta kurulması planlanıyor. 2020 Yılı yatırım programı kapsamında ilimiz genelinde 5 okulumuz 120 derslik ve 2 pansiyon 400 kişilik bitirilmiş olup 2020-2021 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmiştir. Pandemi dönemi öncesinde düzenlenen sportif ve kültürel faaliyetlere katılım oranımız artmış ve bu alanlardaki yarışmalara katılan birçok öğrencimiz derece almıştır. Pandemi nedeniyle 23 Mart’ta başlayan uzaktan eğitim sürecinde “Evdeyiz, Birlikteyiz” projesi uygulanmaya başlanmış ve ‘Uzaktan Eğitim Yakından İlgi’ prensibi ile öğrencilerimize her türlü destek sağlanmıştır. Özveri ile yürütülen tüm bu çalışmaların sonucunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Hakkari için oldukça verimli bir yıl olmuştur” dedi.

Türkiye geneli yapılan TÜBİTAK projeleri yarışmasında ilimiz birçok ili geride bırakarak 40. Sıraya yükseldiğini ifade eden vali Akbıyık, “Liselere Geçiş Sınavında bir önceki yıla göre yüksek puan alan ve yüzde onluk dilime giren öğrenci sayımız artmıştır. 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarına göre tıp, hukuk, eczacılık gibi bölümlere yerleşecek öğrenci sayımız da önceki yıllara oranla daha fazladır. Geride bıraktığımız dönemde Hakkari’de eğitim adına birçok başarılı çalışmalara ve projelere imza attık. Yoğun geçen bir yılın ardından ayrı ayrı başarı hikayeleri yazan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve paydaşlarımız sayesinde ilimizi geçen yıllara göre çok daha iyi yerlere taşıdık. Yeni eğitim öğretim yılında sağlıkla ve yepyeni projelerle buluşup çocuklarımız için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başarılı öğrencilerle tercihleri üzerine sohbet eden Vali Akbıyık, öğrencilere altın hediye etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.