Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AFAD gönüllerine eğitimi

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ 2021 YILINI ‘AFET EĞİTİM YILI’ OLARAK İLAN ETMESİ İLE BERABER HAKKARİ’DEKİ AFAD GÖNÜLLÜLERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ VE ARAMA-KURTARMA ARAÇ VE EKİPMAN TANITIM EĞİTİMLERİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AFAD gönüllerine eğitimi
56 views
02 Mart 2021 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığının 2021 yılını ‘Afet Eğitim Yılı’ olarak ilan etmesi ile beraber Hakkari’deki AFAD gönüllülerine temel afet bilinci ve arama-kurtarma araç ve ekipman tanıtım eğitimleri verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün konferans salonunda düzenlenen eğitime AFAD Müdürü Resul Karadeniz ve çok sayıda AFAD gönüllüsü katıldı. Burada gönüllülere eğitim veren AFAD Gönüllü Koordinatörü İlhan Akbaş, toplumun afetlere daha dirençli olması açısından afet öncesi, sırası ve sonrası doğru davranış şekilleri ve aile afet ve acil durum planlarının yapılmasının önemi üzerinde durdu. Akbaş, “Teorik eğitimden sonra gençlik merkezi spor salonunda AFAD gönüllülerimize, arama ve kurtarmada kullanılan araç ve ekipmanı tanıttık. İlimizin gönüllü sayısında önemli bir artışın yaşandığını, bunun bizlerde büyük memnuniyet oluşturduğunu özellikle belirtmek istiyoruz. Bunda da değerli basın mensuplarının payı göz ardı edilemez. Zira tüm faaliyetlerimizi topluma ulaştırmak suretiyle AFAD gönüllülüğünü teşvik ve özendirmektedirler. Bu çalışmalar vesilesiyle tüm toplumumuzu e-Devlet üzerinden AFAD gönüllülük başvurusu yapmaya davet ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.