Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Evlat Nöbeti” tutan ailelerle esnaf arasında gerginlik

HAKKARİ’DE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRILAN AİLELER, HDP İL BİNASI ÖNÜNDE 5’İNCİ KEZ BASIN AÇIKLAMASI VE OTURMA EYLEMİ YAPTI. HDP’NİN SEÇİM MÜZİKLERİYLE KARŞILIK VERDİĞİ EYLEMDE HDP İL BİNASI ÖNÜNDE SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞAN AİLELER İLE ESNAF ARASINDA İSE KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Evlat Nöbeti” tutan ailelerle esnaf arasında gerginlik
59 views
26 Mart 2021 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP il binası önünde 5’inci kez basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı. HDP’nin seçim müzikleriyle karşılık verdiği eylemde, seslerini duyurmaya çalışan aileler ile esnaf arasında ise kısa süreli gerginlik yaşandı.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır’da başlattığı eylemin ardından Hakkari’deki aileler de beşinci defa HDP il binası önünde eylem yaptı. Mukaddes Akar Sokağında bir araya gelen aileler, ellerinde Türk bayrakları ve değişik pankartlarla ’Diyarbakırlı Annelerin Yanındayız’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Kahrolsun HDP’ ve “Türk-Kürt Kardeştir Ayırım Yapan Kalleştir” sloganları atarak HDP il binası önüne doğru yürüdü. HDP’nin seçim müzikleriyle ailelerin sesini bastırması üzerine seslerini duyurmak için slogan atmaya başlayan aileler ile esnaf arasında ise kısa süreli gerginlik yaşandı. İş yerinin önünü kapattıkları gerekçesiyle ailelerin gitmesini isteyen iş yeri sahibi ve oğlu ile aileler arasında itiş kakış yaşandı. Polisin araya girmesiyle olay büyümeden sakinleştirildi.

Gerginliğin ardından basın açıklamasını okuyan Leyla Çiftçi, çeşitli tarihlerde PKK tarafından zorla dağa götürülen çocukların aileleri olarak evlat nöbetine devam edeceklerini söyledi. Çiftçi, “Bizler buradan tüm Türkiye’ye haykırıyoruz, gün birlik ve beraberlik günüdür. Başta Hakkari halkı olmak üzere tüm Doğu ve Güneydoğu halkı artık uyansın” dedi.

HDP’ye yönelik başlatılan kapatma davasına çok sevindiklerini ifade eden Çiftçi, “HDP inşallah kapanır ve çocuklarımız bize geri döner. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tarafsız ve bağımsız adaletine güveniyoruz. Adaletin bir an önce yerine getirileceğine inanıyoruz. Evlatlarını hain terör örgütünün elinden kurtarmaya çalışan bütün anne ve babaları selamlıyoruz. Evlat hasreti çeken biz Hakkarili aileler çocuklarımıza kavuşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Şemdinli ilçesinden gelen Reşit Koç ise HDP önünde başlattıkları evlat nöbetine siyaset veya maddi amaçla katılmadıklarını anımsatarak, eyleme evlatları için katıldıklarını söyledi.

Eylemin ardından aileler sloganlarla HDP il binasının önünden ayrıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.