Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkari’de OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı yapıldı

HAKKÂRİ YÜKSEKOVA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB) MÜTEŞEBBİS HEYETİ’NİN 2021 YILI İKİNCİ TOPLANTISI HAKKARİ VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ İDRİS AKBIYIK’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hakkari’de OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı yapıldı
143 views
02 Ağustos 2021 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkâri Yüksekova Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti’nin 2021 yılı ikinci toplantısı Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’ın başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldı. Vali Akbıyık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçen yıl haziran ayında tüzel kişiliği onaylanarak yatırım programına alınan Hakkari Yüksekova Organize Sanayi Bölgesi’nin jeolojik/jeofizik zemin etüt çalışmalarının yapılarak imar ve parselasyon çalışmalarının başlatıldığını ifade etti. Akbıyık, “OSB’nin imar ve parselasyon iş ve işlemleri ile ilgili çalışmaları bir an önce bitirip altyapı projelerini hazırladıktan sonra gerekli finansman desteği için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuracağız. İnşallah Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın destekleriyle organize sanayi bölgesini hayata geçireceğiz. OSB’nin hayata geçmesiyle birlikte inşallah İran’dan, Irak’tan, Van’dan, Şırnak’tan, Hakkâri’den yatırımcılar Hakkari Yüksekova Organize Sanayi Bölgesinde bölgenin potansiyeline, gelişimine uygun memlekette üretim yapacak fabrikalar kuracaklar. Bir taraftan milli ekonomiye katkı yapmışken bir taraftan da Hakkâri’nin, Yüksekova’nın ekonomik ve sosyal durumu daha da iyileşecektir” dedi.

Daha sonra geçilen toplantıda, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Dr. Murat Koca, 2021 yılında yapılan çalışmalar hakkında müteşebbis heyetine bilgi vererek, ardından önümüzdeki aylarda yapılacak imar ve parselasyon işlemleri ile görüşmelere geçildi. Görüş ve değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.