Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hakkarili Fırat Kur’an-ı Kerim’ de birinci oldu

HAFIZLIK EĞİTİMİ VEREN KUR’AN KURSLARINDA OKUYAN ÖĞRENCİLER ARASINDA DÜZENLENEN KUR’AN-I KERİMİ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA HAKKARİ MERKEZ AHMED-İ HANİ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİSİ ABDUVAHİT FIRAT BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hakkarili Fırat Kur’an-ı Kerim’ de birinci oldu
116 views
10 Eylül 2021 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malatya’da düzenlenen ve 11 ilin katıldığı Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışmasında Hakkari Merkez Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Abduvahit Fırat bölge birincisi oldu.

Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışmasında Hakkari merkez Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Abduvahit Fırat bölge birincisi oldu.

Malatya, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Kilis, Mardin, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa illerinde yapılan elemeler sonunda il birincisi olmaya hak kazanan öğrencilerin Kur’an-ı Kerimi en güzel okumak için katıldığı yarışma Malatya ilinde yapıldı. Komisyon değerlendirmesi sonunda Hakkari Merkez Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Abdulvahit Fırat bölge birincisi olurken, Malatya temsilcisi ikinci, Diyarbakır temsilcisi ise üçüncü oldu.

İl Müftü Vekili Mehmet Ali Yiğit, “Öğrencimizin başarısı bizleri onurlandırmıştır. Kendisini yetiştiren anne-babası ile öğreticilerine teşekkür ederim. Türkiye finalinde de aynı başarıyı tekrarlamasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

Ahmedi Hani Kur’an Kursu Yöneticisi İlyas Çiftçi, “Öğrencimiz Ersel Demirel’den sonra Abduvahit Fırat’ın da Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışmasında birinci olması bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Gösterilen bu başarının diğer öğrencilerimiz içinde örnek oluşturmasını temenni ediyorum. Yarışmada Hakkari’yi en güzel şekilde temsil eden öğrencimizi tebrik ediyor, Türkiye finalinde de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.