Hakkari Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığından Hakkari’ye 850 tablet

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN TEDARİK EDİLEN TABLETLERİN 850 ADEDİ HAKKARİ’YE ULAŞTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanlığından Hakkari’ye 850 tablet
160 views
22 Aralık 2020 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen tabletlerin 850 adedi Hakkari’ye ulaştı.

Hakkari’de öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen tabletler teslim alındı. İlk etapta Hakkari’ye 850 adet tablet bilgisayar ulaştırıldı. Ocak ayında gönderilecek son etapla birlikte bütün ihtiyaç sahibi öğrenciler tabletlerine kavuşmuş olacak. Hakkari Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının planladığı dağıtım stratejisi çerçevesinde, ilçe müdürlükleri ve okul yönetimleri tarafından teslim alındığını ve en kısa sürede öğrencileriler ulaştırılacağının bilgisini paylaştı.

Tabletlerin, öğrencilere 4.5G GSM sim ve 32 GB hafıza kartlı, 25 GB internet ve kılıfı ile birlikte teslim edileceğini söyleyen Millî Eğitim Müdürü Bilal Gür, “Tablet bilgisayarlar, valimizin himayelerinde başlattığımız ve aynı zamanda bir bileşeni de ‘Bir Kitap Bir İnsan’ olan, ‘Her Ev Bir Okul’ projelerimize büyük katkıları olacak. Bakanlığımız tarafından tedarik edilerek ilimize gönderilen tablet bilgisayarları, çok büyük ihtimam içerisinde ve resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Teslim edilen tabletlerin içinde, öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB’a kadar internet paketi de yer alacak. Elbette, dağıtımlar bununla sınır kalmayacak. EBA portalını kullanma ve canlı derslere katılım konusunda cihaz ve internete erişim sıkıntısı yaşayan çocuklarımız için, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları, sivil inisiyatifler tarafından da destekler var ve devam ediyor. Katkıda bulunacak tüm hayırseverlere şimdiden şükranlarımı sunarım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.